Hasnyálmirigyrák kezelése
A hasnyálmirigyrák kezelése, kutatása A hasnyálmirigy daganat ok műtéti úton történő teljes eltávolítása jelenti a legnagyobb esélyt a gyógyulásra és így a leggyakrabban alkalmazott kezelési módszer.

A sebészetnek a hasnyálmirigyrák kezelésének minden fázisában jelentős szerepe lehet, még akkor is, amikor a daganatos sejtek már messze túlterjedtek a daganat kiindulási helyéről, azaz távoli szervekben áttéteket képeztek. Ilyenkor sebészi beavatkozással csökkenthető a szervezetben a daganatos szövet mennyisége, ezáltal megnövelhető más terápiás eljárások hatékonysága.

A daganatok sebészete az elmúlt időszakban a sebészet speciális szakterületévé vált. A hasnyálmirigyrák kezelésében nagy tapasztalattal rendelkező, elismert segítenek megválaszolni a felmerülő kérdéseket, elmagyarázni az egyes beavatkozásokkal kapcsolatos fontos tudnivalókat és tájékoztatják a beavatkozás esetleges szövődményeivel, mellékhatásaival kapcsolatban, valamint gyakorlati tanácsaikkal segítik az Ön minél gyorsabb felépülését, műtét utáni rehabilitációját.

Bejelentkezési lehetőségek: E-mail: info onkomplex. A kemoterápiás gyógyszerek általában sejtosztódást gátló, sejtpusztító hatást fejtenek ki a szerveinket, szöveteinket felépítő sejtek közül mindazokra, amelyek a ráksejtekhez hasonlóan gyors tempóban szaporodnak, amely magyarázza a különböző szerek mellékhatásait is.

Kemoterápiás kezelésre sor kerülhet: - a műtéti beavatkozás előtt neoadjuváns kemoterápiaamelynek célja, hogy a daganatsejtek elpusztításával elősegítse a műtét sikerét, vagy műthetővé tegye az adott daganatot emberi hasnyálmirigyrák kezelése fertőzés kezeletlen a műtétet követően adjuváns kemoterápia azért, hogy minél teljesebb mértékben elpusztítsa a még a szervezetben lévő daganatsejteket - sokszor viszont önálló kezelési formaként a daganat növekedésének lassítása, a szervezetben való szétterjedésének megakadályozása, vagy a már hasnyálmirigyrák kezelése daganatsejtek elpusztítása miatt, vagy a rák okozta tünetek, panaszok, fájdalom enyhítése érdekében kerül sor kemoterápiás kezelésre palliatív kemoterápia.
A kezelés során fontos, hogy: - a beteg pontosan kövesse az orvos utasításait - a kezelés megkezdése előtt tájékoztassa orvosát, hogy milyen hasnyálmirigyrák kezelése gyógyszereket szed, mert előfordulhat, hogy a más okból szedett gyógyszerek szedése a kemoterápiás kezelés alatt nem kívánatos, vagy kifejezetten ellenjavallt, egymás hatásának zavarása miatt.
A hasnyálmirigyrák kezelésében jelentős szakmai tapasztalattal rendelkező kiemelt segítenek meghatározni az Ön egyéni adottságaihoz, daganat típusához a legoptimálisabb — kemoterápiás, célzott, biológiai illetve szupportív - kezelést és kialakítani a legcélravezetőbb kezelési stratégiát, beleértve ebbe a jelenleg csak klinikai kutatási programokban elérhető kezelési lehetőségek feltérképezését és szakmai véleményezését is.
A kezelés lehet külső teleterápiaamikor külső sugárforrásból történik a viszketés ellen, illetve belső brachyterápia hasnyálmirigyrák kezelése, amikor a szervezetbe juttatott sugárforrás fejti ki a terápiás hatást.
Nemzetközi harmadik fázisú klinikai vizsgálat indul a hasnyálmirigyrák hipertermiával hasnyálmirigyrák kezelése kezelésének vizsgálatára A rák diagnózisának, kiterjedésének, stádiumának meghatározása után kerül sor annak mérlegelésére, hogy az adott esetben milyen terápia alkalmazható. Ezt számos tényező: a rák elhelyezkedése, nagysága, kiterjedése, típusa, a beteg kora, általános egészségi állapota befolyásolja. A hasnyálmirigyrák gyógyítására csak akkor van esély, ha az a legkorábbi stádiumában - még mielőtt terjedése megkezdődött volna - felderítésre kerül. Viszonylag hosszabb túlélés elérésére az egyetlen lehetőség a hasnyálmirigy rákosan beszűrt részének sebészi eltávolítása. Tekintettel arra, hogy a hasnyálmirigyrákok többsége a patkóbélhez szorosan hozzáfekvő pankreászfejben van, a rákos hasnyálmirigyrész eltávolítása az esetek többségében együtt jár a vékonybél kezdeti szakaszának, a patkóbélnek eltávolításával is.
Az utóbbi évtizedekben rendkívül nagy előrehaladás történt, a sugárterápiának új technikája és stratégiája alakult ki, amelyek új és hatásosabb sugárforrások kifejlesztését tették lehetővé. Ennek eredményeként ma már nagy dózisú besugárzás irányítható a mélyen fekvő rákos szövetekre is, a normál szövetek minimális sugárhatásnak való kitétele mellett.

Bizonyos esetekben a besugárzást a daganat sebészi kezelése előtt is alkalmazzák, a daganat nagyságának csökkentése céljából, hogy azt ezáltal műtétre inkább alkalmassá tegyék és egyben csökkentsék annak esélyét, hogy a műtét során hasnyálmirigyrák kezelése szóródjanak szét helmintiaza ifa szervezetben. Az orvos a daganat típusa, elhelyezkedése szerint meghatározza a szükséges besugárzás dózisát és azt, hogy milyen adagokban adják le és hány kezelésre lesz szükség.
A besugárzás maga fájdalmatlan és egy-egy alkalommal néhány percig tart. A hasnyálmirigyrák sugárkezelésében nagy szakmai tapasztalattal rendelkező elismert SUGÁRTERÁPIÁS SZAKÉRTŐINK részletes tájékoztatást adnak a sugárkezeléssel kapcsolatban felmerülő kérdéseire, segítenek meghatározni az Ön egyéni adottságaihoz, daganat típusához a legmegfelelőbb kezelést és kialakítani a legcélravezetőbb kezelési stratégiát, beleértve ebbe a jelenleg csak klinikai kutatási programokban elérhető sugárkezelési lehetőségek feltérképezését és szakmai véleményezését is.
Bejelentkezési lehetőségek:.